Zaznacz stronę

Jesteś świeżo upieczonym absolwentem? Zdałeś maturę Nie wiesz co wybrać dalej? Zastanawiasz się między studiami, a szkołą policealną? Pomożemy ci podjąć decyzję.

Jeśli chcesz się szybko usamodzielnić.

Studia dzienne, to luksus, na który niewiele osób może sobie pozwolić. Obecna młodzież chce jak najszybciej stanąć na swoim i być niezależna finansowo od rodziców. Jeśli zależy ci na czasie to wybierz szkołę policealną. trwają one zwykle 2 lub 4 semestry. Kończąc policealną szkołę posiadasz konkretny zawód i tytuł technika.

A może oba rozwiązania?

Szkoła policealna uczy konkretnych umiejętności, studia za to dają wiedzę oraz wykształcenie wyższe. Dlatego coraz bardziej popularne, jest to że ludzie młodzi łączą naukę na studiach ze szkołą policealną. Daje to im więcej możliwości po studiach. Jest to też świetny sposób na rozwijanie swojego hobby np. na kursie kosmetycznym lub gastronomicznym. Takie kwalifikacje zdobyte w szkole policealnej dają możliwość podjęcia ciekawszej pracy dodatkowej w czasie studiów lub wakacji.

Dalsza kariera?

Bycie studentem zazwyczaj oznacza brak funduszy. Jeśli wybierzemy studia dzienne, to często nie mamy czasu już na pracę dorywczą. W szkole policealnej zajęcia odbywają się głównie wieczorowo lub w weekend dlatego możesz spokojnie łączyć naukę z pracą zarobkową – co jest bardzo cenione przez pracodawców.

Nie wiesz jaką szkołę policealną wybrać? Wybierz przede wszystkim, taką która posiada kierunek, który cię interesuje. Polecamy sprawdzić ofertę Szkoła policealna asedukacja. Posiada ona ciekawe kierunki jak np. Kurs fotograficzny lub kurs gastronomiczny.