3. Niezależne / półniezależne

Energia słoneczna może być wykorzystywana w celu skompensowania użytkowej dostarczane zużycie energii. To jest nie tylko zmniejszyć rachunki za energię elektryczną, ale także nadal dostarczać domu / firmy z energii elektrycznej w przypadku awarii zasilania.

Solar Energy System może działać w pełni niezależny, nie wymaga podłączenia do sieci elektroenergetycznej lub gazowej w ogóle. Systemy mogą więc być zainstalowane w odległych miejscach (takich jak domki z bali wakacje), dzięki czemu jest bardziej praktyczne i opłacalne niż dostawy energetycznego w nowym miejscu.

Wykorzystanie energii słonecznej zmniejsza naszą zależność od obcych i / lub scentralizowanych źródeł energii, pod wpływem klęsk żywiołowych lub międzynarodowych imprezach i tak przyczynia się do zrównoważonej przyszłości.

Energia słoneczna wspiera lokalną pracę i tworzenie bogactwa, napędzają lokalną gospodarkę.

4. Niskie / brak konserwacji

Systemy solarne są praktycznie bezobsługowe i będzie trwać przez dziesięciolecia.

Raz zainstalowany, nie ma kosztów stałych.

Działają one w milczeniu, nie mają ruchomych części, nie zwalniaj nieprzyjemne zapachy i nie wymagają dodawania żadnego paliwa.

samorzad uczniowski klas i-iii

Więcej panele słoneczne mogą być łatwo dodawane w przyszłości, gdy potrzeby swojej rodziny rośnie.

Energia słoneczna Wady

Początkowy koszt jest główną wadą instalacji systemu energii słonecznej, w dużej mierze ze względu na wysokie koszty materiałów półprzewodnikowych stosowanych w budownictwie jeden.

Koszt energii słonecznej jest również wysoka w porównaniu do nieodnawialnego użytkowego dostarczone energii elektrycznej. Jak niedobory energii stają się coraz bardziej powszechne, energia słoneczna staje się coraz bardziej konkurencyjne ceny.

Panele słoneczne wymagają dość duży obszar do instalacji, aby osiągnąć wysoki poziom wydajności.