samorzad uczniowski jako instytucja spoleczna

opozycja innym kijem lub małej skale pod koniec nowej linii cienia.

Othe dwa kije lub linie są położone Wschód do Zachodu. Pierwszy znacznik jest Zachód, a drugi marker jest wschód.

oFor tych na półkuli północnej, Północna tworzy kąt prosty z linią wschód-zachód (oddala się od Słońca). Jeśli jesteś w południowej półkuli Południowej jest prostopadła do linii.zakład pogrzebowy warszawa wilanów

Cień Księżyca Metoda

Jest to interesująca odmiana Sun Metoda Cienia, ale używa zamiast jasnego księżyca. Ponownie umieścić 2-3 stóp długi kij w ziemię. Użyj ciąg, który jest tak długo, jak cień księżyca, aby krąg wokół kija w ziemi. Po godzinie zaglądać cień dopóki nie staną się wystarczająco długie, aby dotknąć koło. Ten proces potrwa 1-6 godzin. Linia między oryginalnymi i nowymi punktami cień jest linia Wschód-Zachód. Określić na północ lub południe w ten sam sposób, co w sposobie Sun Cienia.

Polaris (North Star) Metoda

Dzięki tej metodzie, najpierw znaleźć Wielki Wóz na nocnym niebie. To grupa siedmiu gwiazd w obrębie gwiazdozbioru Wielkiej Niedźwiedzicy. Cztery gwiazdy tworzą miski, podczas gdy pozostałe trzy tworzą Wozu. Następnie mierzy się długość najmniej pięciokrotną kadzi, w górę do jego krawędzi. Zobaczysz Polaris North Star, która jest niemal bezpośrednio na północ. Można również znaleźć Cassiopeia Constellation, który jest po drugiej stronie North Star. W kształcie „W”, to konstelacja wskazuje również Polaris. Patrz jak inne gwiazdy nieustannie otaczają Polaris.

Oczywiście, przy użyciu cyfrowego kompasu zawsze jest bardziej dokładny niż uzyskanie pomocy od Matki Natury, aby określić swoją lokalizację. Ale jeśli jesteś zagubiony i trzeba dostać się do Amish Country Inn Berlin Ohio lub w jakimkolwiek innym miejscu w migiem, patrzeć w gwiazdy (lub księżyca)!