Zaznacz stronę

Skończyłaś szkołę? Zastanawiasz się co dalej? Chciałabyś zdobyć doświadczenie zawodowe, zanim wybierzesz dalszą ścieżkę edukacji? Praca po szkole to świetne rozwiązanie, które może wpłynąć na dalsze kształtowanie Twojej kariery. Co możesz robić po szkole?

Praca po szkole – możliwość zatrudnienia

Skończyłaś liceum? Istnieje wiele ofert dla kandydatów z wykształceniem średnim. Możesz zatrudnić się w gastronomii lub jako sprzedawca w sklepie. Jeśli jednak interesuje cię bardziej praca biurowa, to warto wysłać kilka CV do firm na takie stanowiska jak: support IT, sekretarka lub asystentka. Na takich stanowiskach, bardziej niż doświadczenie oraz wykształcenie ważny jest język obcy oraz umiejętności miękkie, jak np. Współpraca, chęć do nauki.

Pamiętaj, że odnalezienie wymarzonej pracy wymaga cierpliwości i dobrego CV. Rynek pracy jest otwarty na młode osoby, dlatego na pewno znajdziesz coś, co będzie odpowiadać Twoim preferencjom i zainteresowaniom.

Jaką drogę wybrać?

Możesz iść na studia kierunkowe, które są zgodne z Twoimi zainteresowaniami oraz planami na przyszłość. Możesz też zostać w obecnej pracy i studiować zaocznie. Pamiętaj, że oprócz studiów, istnieją też szkoły policealne, które trwają krócej i dają możliwość zdobycia konkretnego zawodu np. grafika komputerowego. Polecamy sprawdzić ofertę szkoła policealna asedukacja. Jeśli nie wiesz na co się zdecydować, warto skontaktować się z doradczą zawodowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić swoją karierę. Daj sobie czas na poznanie swoich preferencji, jeśli chodzi o pracę i odkrycia co naprawdę chcesz robić.