Zaznacz stronę

Mechanik samochodowy to zawód, w którym można osiągnąć wysokie zarobki. Jest to fach atrakcyjny, dla fanów motoryzacji. Jeżeli marzysz, żeby otworzyć własny warsztat, to koniecznie zainteresuj się kursem na mechanika samochodowego!

Kim jest mechanik samochodowy?

Jest to specjalista, który zajmuje się naprawą pojazdów samochodowych, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Jest to idealny zawód, dla osób, które interesują się mechaniką. Podczas trwania kursu, poznasz tajniki naprawy i eksploatacji samochodów oraz ich diagnostyki.

Jakie trzeba mieć kompetencje?

W zawodzie mechanika samochodowego bardzo ważna jest umiejętność analitycznego myślenia oraz bycie spostrzegawczym. W zawodzie tym, bardzo ważna jest umiejętność logicznego łączenia faktów. Dzięki temu łatwiej, jest wykrywać źródło usterki w samochodzie. Praca mechanika samochodowego wymaga też cierpliwości oraz dobrych umiejętności komunikacyjnych, które są ważne podczas pracy z klientem. W czasie trwania kursu nauczysz się

podstaw konstrukcji maszyn, technologii napraw zespołów i podzespołów mechanicznych pojazdów samochodowych oraz naprawy zespołów i podzespołów pojazdów samochodowych. Brzmi ciekawie?

Jak zdobyć pracę w zawodzie mechanika?

Najlepiej iść do szkoły policealnej na kierunek mechanik pojazdów samochodowych. Cykl kształcenia trwa zazwyczaj 3 semestry. Można także zacząć naukę zawodu mechanika w warsztacie samochodowym, jako praktykant lub znaleźć Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe . Opcji jest wiele. Znajdź najlepszą dla siebie.