samorzad uczniowski centrum edukacji obywatelskiej

10.000.000.000.000.000.000.000! Na podstawie szacunkowych danych dotyczących naszej galaktyki, astronomowie nie domyślił, że to mniej więcej jak w naszym wszechświecie istnieje wiele gwiazd. „Więc co?” może być pytanie. Cóż, jeśli zapomniałeś lub zgubiłeś namiotowe cyfrowego kompasu (lub po prostu chcą być kwestionowane), można użyć innych metod, aby określić swoją lokalizację, gdy stracił na pustyni. Czy trzeba dotrzeć do campingu; jaskinia, wąwóz, lub jeziora; lub Amish Country Inn Berlin Ohio, można to zrobić za pomocą Matkę Naturę jako kompas. Brzmi interesująco?

Metoda zegarek

Jeśli zegarek ma na nim ręce, może powiedzieć więcej niż raz oraz jaki czas trzeba się zameldować do Amish Country Inn Berlin Ohio. Rzeczywiście można określić kierunki z nim!

Jak można trzymać kemping cyfrowy kompas, zegarek trzymać się przed tobą. Następnie przytrzymaj źdźbło trawy, wykałaczką lub gałązka na skraju twarzy zegarka. Niewielki element powinien następnie utworzyć cień w kierunku środkowej zegarek za. Wtedy zaczynają się obracać zegarek. Kontynuuj w ten sposób aż do cięć cień w połowie odległości między godzinnym strony zegarka i „12” na tarczy zegarka.

samorzad uczniowski centrum edukacji obywatelskiej

Voila! Jeśli jesteś na półkuli północnej, a następnie „12” na zegarek wskaże Południowej i „6” będzie wskazywać północ. Jednakże, jeśli jesteś na południe od równika, punkty „12” punkty „6” Południowej i Północnej.

Metoda Cień Sun

Metoda ta opiera się na długości cienia słonecznego powoli zmieniające się długością, jak porusza się ze wschodu na zachód. Oto co należy zrobić:

oFind strefie poziomu piasku lub ziemi i wyczyść ją.

oLocate kij, który jest około 2-3 stóp długości

oPush patyk w ziemię, aż będzie w pozycji pionowej

oPlace inny drobny kij lub mały kamień na końcu shadow line za

oKick i odpocząć przez pół godziny