Zaznacz stronę

Chcesz zacząć swoją edukację w szkole policealnej? Nie masz pojęcia co wybrać. Nie jesteś pewny swojego wyboru? Oto kilka wskazówek czym się kierować przy wyborze idealnego kierunku dla Ciebie w szkole policealnej.

Kompetencje miękkie

Podczas wybierania kierunku, należy się zastanowić nad tym, jak lubimy pracować. Czy lubimy pracować z ludźmi, czy w pojedynkę? Czy jesteśmy cierpliwi, czy nie lubimy czekać i wykonujemy wszystko szybko. Czy mamy umiejętności liderskie, czy raczej wolimy trzymać się na uboczu?Wybierając kierunek, w którym chcemy się dalej kształcić, te pytania są kluczowe.

Nie da się pracować jako opiekun osób starszych, jeśli nie jestesmy empatyczni lub jako stylista paznokci, jeśli cierpliwość nie jest naszą mocną cechą. Dlatego tak ważne, jest żeby dopasować przyszły zawód, do naszych kompetencji miękkich i charakteru.

Twoje hobby

Bardzo ważne przy wyborze kierunku w szkole policealnej jest Twoja pasja.

Interesują cię branża beauty? Warto wybrać technika usług kosmetycznych lub technika fizjoterapii. Lubisz opiekować się innym i jesteś osobą empatyczną? W takim wypadku kurs na opiekunką dziecięcą lub asystenta osoby niepełnosprawnej będzie idealny.

Wybrałeś już kierunek? Teraz zostaje tylko złożenie dokumentów na wybraną przez Ciebie szkołę policealną. Wybierz szkołę, która posiada certyfikaty jakości i posiada w ofercie kierunek, który cię interesuje. Szkoła policealna asedukacja będzie idealnym wyborem, dla osób, które mieszkają w Katowicach. Zapewniony jest tam wysoki poziom szkolenia.