Zaznacz stronę

Chciałbyś pracować w stomatologii? Zastanawiasz się, czy musisz koniecznie skończyć medycynę? Mamy dla Ciebie świetną propozycję – kurs asystentki stomatologicznej! Zobacz czy ten kierunek jest dla Ciebie odpowiedni.

Kim jest asystentka stomatologiczna?

Jako asystent, twoim głównym zadaniem będzie przygotowanie pacjenta do zabiegu stomatologicznego. Asystentki,też często zajmują się

prawami administracyjnymi. Asystentka stomatologiczna, jest kluczowym członkiem zespołu stomatologicznego. Do jej głównych zadań należą asystowanie dentyście podczas wykonywania zabiegów, przygotowywania materiałów i leków. Jest to rola, która jest bardzo odpowiedzialna, gdyż podczas zabiegów, jest osobą, na której lekarz dentysta najbardziej polega.

Czego się nauczę na kursie?

Wybrałeś już kierunek asystentka stomatologiczna? Przygotuj się na dużą dawkę wiedzy z anatomii i patofizjologii. Nauczysz się też w jaki sposób asystować lekarzowi dentyście oraz prowadzić dokumentację medyczną oraz finansową. Dodatkowo często w programie jest nauczana podstawa języka migowego oraz język angielski w ochronie zdrowia. Dodatkowo odbędziesz praktyki w gabinecie stomatologicznym.Nauczysz się także komputerowego wspomagania działalności w ochronie zdrowia oraz jak powinna przebiegać komunikacja w gabinecie stomatologicznym. Brzmi interesująco?

Polecamy kierunek asystentka stomatologiczna na szkoła policealna asedukacja. Będzie to idealny wybór, dla osób, które mieszkają w Katowicach. Cały cykl szkolenia trwa dwa semestry, zajęcia odbywają się w piątki, soboty i niedziele.